Príslušenstvo

Ponuka príslušenstva

Preskúmajte našu širokú ponuku príslušenstva k prístrojom na striekanú izoláciu, od striekacích pištolí, cez vyhrievané hadice, až po píly na brúsenie striekanej izolácie, či pumpy pre surový materiál striekaných izolácií.
Alebo spoznajte ako tieto zariadenia fungujú a rôzne ďalšie informácie.

SP-2

Dvojzložková striekacia pištoľ pre rôzne druhy a značky prístrojov na striekanú izoláciu

SP

Dvojzložková striekacia pištoľ pre polyureu a PUR penu
Univerzálna vyhrievaná hadica pre prístroje na aplikáciu striekanej izolácie
Vyhrievaná hadica pre prístroje na aplikáciu PUR striekanej izolácie a Polyurey
Ultrazvuková čistička pre striekacie pištole, čerpadlá surového materiálu a iných častí prístroja na striekanú izoláciu
Bariéra proti vlhkosti pre barely s izokyanátom a polyolom
Pneumatické čerpadlo pre chemikálie pre barely a IBC nádrže
Miešačka pre chemické materiály ako napríklad polyol
Dvojzložková striekacia pištoľ pre rôzne druhy a značky prístrojov na striekanú izoláciu
Elektrická hobľovačka a vyhladzovačka striekanej peny
Pneumatická hobľovačka a vyhladzovačka striekanej peny

O príslušenstve...

Striekacie pištole

Striekacia pištol je jednou z najdôležitejších súčasti zo setu prístrojov na striekanú izoláciu, používaných na aplikáciu PUR peny, polyurey a iných dvojzložkových produktov. Po spracovaní dvoch zložiek (izokyanát a polyol) v prístroji sú tieto zložky dopravené do striekacej pištole pomocou vyhrievanej hadice. Špeciálne navrhnutá miešacia komora pištole zmieša tieto zložky a následne vystriekne von hotovú zlúčeninu.

Surové zložky polyurey a PUR peny spolu reagujú rýchlo behom niekoľkých sekúnd dokážu zatvrdnúť v malej komore pištole. Preto striekacie pištole pre striekanú izoláciu yžadujú neustály prúd vzduchu pre zabránenie upchatie pištole, ktoré by spôsobovalo prestoje. Preto je okrem jednotlivých zložiek do pištole vedie aj prúd vzduchu z kompresora. Keď je spúšť pištole stlačená, pištoľ odpojí prívod vzduchu a zložky začnú prúdiť dnu. Po uvoľnení spúšte sa opäť otvorí prívod vzduchu, ktorý miešaciu komoru ihneď vyčistí vyfúknutím zvyškov materiálov von z pištole. 

Spoločnosť Pusmak ponúka dva modely striekacích píštolí, SP a SP 2. Obidva modely sú vyvinuté pre splnenie požiadaviek profesionálov v tomto odvetví a je možné ich použiť aj s prístrojmi iných značiek prístrojov na striekanú izoláciu.

Čistenie pištole

Kvôli vyššie uvedenej vlastnosti rýchlej interakcie surových materiálov je na konci každej práce s pištoľou potrebné jej čistenie. Chemikália Dimetylformamid je vačšinou používaná na jednoduché čistenie zatvrdnutých zvyškov peny spôsobených izokyanátom, ktoré pôsobí ako lepidlo. Pre zjednodušenie čistenia ponúka spoločnosť Pusmak ultrasonickú čističku, ktorá uľahčí čistiaci proces nielen striekacej pištole ale aj iných šúčastí prístroja na striekanú izolácií. Čistenie pištole je dôležitým krokom pri aplikácii striekaných izolácii, pretože priamo ovplyvňuje výkon prístroja a kvalitu výsledného produktu.

Vyhrievané hadice

Vyhrievané hadice sú hadice, ktoré sú vybavené vyhrievacím systémom, ktorý napomáha udržovať správnu teplotu surových zložiek pri ich ceste do striekacej pištole. Pri nízkej teplote materiálu by nedošlo k reakcii zložiek a pri príliš vysokej teplote by, okrem poškodenia príslušenstva, došlo k ovplyvneniu reakcie zložiek a výsledný produkt by bol nekvalitný. Preto sú vyhrievané hadice vybavené citlivými teplotnými senzormi a ovládacím ústrojenstvom. 

Tekutinu alebo plyn, ktorý nimi preteká ohrievajú pomocou integrovaných vyhrievacích komponentov a tak udržujú stálu teplotu materiálu nimi pretekajúceho.

Tieto hadice sú potrebné pri procesoch, ktoré vyžadujú vysoké teploty materiálu, v chladných podnebiach a všeobecne pri chladnom počasí alebo na miestach s rizikom mrazivých teplôt.

Vyhrievané hadice sú používané v stavebnom, ťažobnom, automobilovom priemysle, pri poľnohospodárstve a spracovaní nerastných surovín.

Súčasti hadíc

Okrem samotnej hadice, ktorou prúdi materiál sa set skladá z nasledovných súčastí:

 • Elektrické konektory
  • Slúžia na pripojenie výhrevného telesa hadice a termočlánku k prístroju.
 • Senzor teploty
  • V prípade verzie hadice s touto súčasťou slúži senzor teploty na kontrolu teploty hadice, na základe ktorej prístroj reguluje teplotu pre dosiahnutie ideálnych podmienok pre miešanie zložiek striekanej izolácie.
 • Spojovacia hadica
  • Ide o 0,5m – 3m dlhú hadicu slúžiacu na pripojenie vyhrievanej hadice k striekacej pištoli. Jej výhodou je väčšia flexibilita a ohybnosť, vďaka čomu uľahčuje prácu na ťažko dostupných miestach. Vnútro hadice môže byť vybavené špeciálnym materiálom, ktorý pomáha zabraňovať upchávaniu hadice striekaným materiálom.
 • Ochranný obal 
  • Pre zabránenie poškodenia hadice rôznymi elemntmi v pracovnom prostredí je k hadici dodávaný obal, ktorý ju pomáha chrániť. Tým sa predlžuje jej životnosť.  

Hobľovačka striekanej peny

Striekaná pena po expanzii má „hrboľatý“ – nerovný povrch. V závislosti od použitia, najmä keď bude pena následne zakrytá napr. doskou, je potrebné jej povrch vyhladiť. Pusmak pre tieto potreby ponúka dva modely hobľovačiek – elektrickú a pneumatickú, poháňanú vzduchom. Medzi jednotlivými modelmi nie je skoro žiadny rozdiel, čo sa týka výkonu, ale v závislosti od potrieb užívateľa je možné si vybrať rôzne druhy pohonov.

Miešačka materiálu

Pre materiál polyol pri striekaných izoláciách je potrebné použitie miešačky materiálu. Kvôli jeho chemickému zloženiu nie je homogénny, tj. jeho zložky sa po čase od seba oddelia. Preto je potrebné ho občas premiešať.

Pusmak pre tento účel ponúka PM-1 miešačku materiálov, vhodnú aj pre profesionálne účely.