Prístroje

Ponuka prístrojov

Preskúmajte našu ponuku prístrojov na aplikáciu striekanej izolácie od klasických, cez jednozložkové prístroje, ktoré slúžia aj na aplikáciu farby, až po integrované riešenia s kompresorom a generátorom.
Alebo spoznajte ako tieto zariadenia fungujú a rôzne ďalšie informácie.

KPX-10

Set manuálneho prístroja s príslušenstvom na aplikáciu PUR peny
Set profesionálneho prístroja a príslušenstva na aplikáciu PUR peny
Set profesionálneho prístroja a príslušenstva na aplikáciu Polyurey a PUR peny
Set prístroja a príslušenstva na aplikáciu izolácie s variabilným miešacím pomerom
Set vysokovýkonného prístroja a príslušenstva na aplikáciu Polyurey a PUR peny
Set smart prístroja a príslušentsva na aplikáciu PUR peny a Polyurey
Set prístroja a príslušenstva na aplikáciu PUR peny
Set príslušenstva a prístroja na aplikáciu striekanej izolácie s integrovaným kompresorom a generátorom
Elektrický prístroj na striekanie farieb
Benzínový prístroj na striekanie farieb
Set kompaktného prístroja a príslušenstva na aplikáciu PUR peny

O prístrojoch...

Čo je prístroj na striekanú izoláciu?

Ide o zariadenie, ktoré produkuje PUR penu, používanú na tepelnú izoláciu, miešaním dvoch zložiek – polyol a izokynát – pod vysokým tlakom a požadovanou teplotou. Táto zlúčenina je aplikovaná na povrchy ako tekutina, ktorá sa následne niekoľkonásobne zväčší a stane sa z nej pena. Tá potom zaschne a pôsobí ako vynikajúci izolant tepla. Vďaka svojim rozpínacím vlastnostiam je ideálnym riešením pre výplň rôznych medzier a dutín.

Princíp fungovania

Prístroje na striekanú izoláciu fungujú v spojení s inými súčasťami systému – kompresor, čerpadlá na surový materiál, vyhrievaná hadica a striekacia pištoľ. V prvom kroku sú surové materiály doručené do prístroja na striekanú izoláciu pomocou dvoch čerpadiel. Predhrievací systém spolu s hydraulickými pumpami prístroja zabezpečia dosiahnutie správnej teploty a tlaku stále oddelených surovín. Tie sú následne dopravené do striekacej pištole pomocou vyhrievanej hadice pre zabezpečenie stálej teploty. Až v striekacej pištoli dochádza k zmiešaniu dvoch surovín peny a následne je táto zlúčenina striekaná na požadovaný povrch.

Pre dosiahnutie kvalitnej PUR peny je potrebný správny a konštantný tlak spolu s teplotou dvoch zložiek. Preto sú prístroje na striekanú izoláciu od firmy Pusmak produkované z kvalitných a trvácnych materiálov.

Nasledujúci diagram zobrazuje zapojenie komponentov setu:

Kontrolné a bezpečnostné vybavenie prístrojov

Ukazovateľ tlaku

Všetky prístroje na striekanú izoláciu sú vybavené analógovými ukazovateľmi tlaku. Užívateľovi dovoľujú kontrolu toku materiálov pre zabezpečenie stability. Takisto slúžia ako diagnostická pomôcka pri riešení problémov s prístrojom. 

Tlakové senzory chrániace proti pretlakovaniu

Tieto senzory slúžia ako ochrana proti nechcenému pretlakovaniu reaktora, ktoré ho môže poškodiť.

Senzory prehriatia

Tieto senzory slúžia ako ochrana proti nechcenému prehriatiu zariadenia v prípade poruchy.

Prepäťová ochrana / poistky

Naše prístroje na striekanú izoláciu sú vybavené poistkami, ktoré ich chránia pred nebezpečnými elektrickými výkyvmi a skratmi.

Čerpadlá surových materiálov

Všetky prístroje na striekanú izoláciu sú vybavené dvoma čerpadlami – jeden pre zložku a druhý pre zložku B. Tieto čerpadlá môžu byť buď horizontálne alebo vertikálne.

Umiestnenie konektorov zložiek na zariadení

Prístroje na striekanie PUR peny alebo polyurey majú spravidla, pri pohľade spredu na prístroj, konektor na zložku A (izokynát) na ľavej strane a konektor na zložku B (polyol) na pravej strane.

Filtre

V prípade potreby existujú špeciálne filtre pre pred-filtráciu surových materiálov použitých v prístroji. Tieto filtre sú k dispozícii v rôznych veľkostiach.

Vždy sa poraďte s výrobcom alebo dodávateľom materiálov o použití pred-filtrácie v prístrojoch na striekanú izoláciu. Spoločnosť Pusmak Vám vždy poskytne potrebné informácie nielen ohľadom tohto problému.

Ovládací panel

Ovládací panel na prístrojoch dovoľuje ovládanie predhrievacieho systému pre A/B zložky, teplotu vyhrievanej hadice, čerpadiel a kompresora.
Taktiež sa tu nachádza počítadlo cyklov a bezpečnostný vypínač.

FAQ - Často kladené otázky

Tieto prístroje a celkovo Polyuretánová pena sa používajú primárne pri montovaní zárubní a okenných rámov, tepelnej a zvukovej izolácii, pri izolácii proti vlhkosti a vode a aj ako ochrana proti ohňu.

Naše prístroje ponúkajú jednoduchú obsluhu, nízku hmotnosť a rozmery pre jednoduchší transport a nízku poruchovosť vďaka použitie kvalitných materiálov a súčiastok.

Áno. Naše prístroje dokážu zohriať materiál na požadovanú teplotu aj pri chladnom počasí.

Transformátor disponuje prepínačom pre nastavenie výkonu pre použitie rôznych dĺžok týchto hadíc. V závislosti od výkonu transformátora je možné použiť hadice s dĺžkou 60m až 120m pri väčších prístrojoch.

V našej ponuke máme aj prístroje s integrovaným generátorom. Prístroje bez integrovaného generátora sa stále dajú použiť s externým.

Prístroj spolu s príslušenstvom je možné integrovať do prívesu, pick-upu, dodávky alebo nákladného vozidla. Všetko závisí od potrieb užívateľa.

Prístroj na striekanú izoláciu je dobrou investíciou, nakoľko poskytuje riešenie pre stále rastúci trh. Všetko závisí od situácie, v ktorej sa nachádzate, no investícia sa Vám môže vrátiť už približne po dvoch rokoch.

Nie. Práve naopak. Nakoľko táto izolácia poskytuje veľmi dobré termo-izolačné schopnosti, napomáha tak šetriť energiu, ktorej tvorba je z väčšej časti stále škodlivá pre životné prostredie.

Bohužiaľ, zatiaľ takéto služby neponúkame.